Top
Wykończenie wnętrz

Lampy podłogowe – praktyczne i efektowne oświetlenie salonu

Lampa podłogowa

Salon to przestrzeń, która wymaga zaplanowania pod względem estetyki i funkcjonalności. W dużej mierze komfortowość pokoju dziennego zależy od odpowiedniego wyposażenia. Niezmiernie ważne bywa też prawidłowo dobrane oświetlenie. System musi być zbudowany przynajmniej z kilku opraw.
Jedną z najpopularniejszych lamp do salonów jest model podłogowy. Czy rzeczywiście warto wykorzystać go w modnym i eleganckim salonie? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

Lampy podłogowe w salonie – do czego się przydają?

Pokoje dzienne spełniają równocześnie wiele funkcji. Najczęściej są to przestrzenie o znaczeniu reprezentacyjno-rekreacyjnym, z których chętnie korzystają wszyscy domownicy oraz zaproszeni przez nich gości. Niejednokrotnie zdarza się, że w tej części domu organizuje się też biuro do pracy lub przestrzeń do zabawy dla maluchów.
Co powinno się znaleźć w salonie? W salonach odpoczywa się po pracy, spotyka z domownikami lub organizuje spotkania towarzyskie. Z tych też względów w ich centrum musi się znajdować zestaw wygodnych mebli wypoczynkowych. To jednak nie wszystko. Dodatkowo niezbędne jest właściwe oświetlenie, które zapewni komfortowe warunki do pracy oraz relaksu w większym lub mniejszym gronie.
Lampy podłogowe chętnie umieszcza się w salonach. Stanowią one jeden z kluczowych elementów całego systemu oświetleniowego. Zazwyczaj nie są to produkty, które spełniają rolę lamp głównych. Zazwyczaj przydają się jako oświetlenie uzupełniające lub strefowe. Spełniają też ważną rolę dekoracyjną, nadając charakter całej przestrzeni.

Gdzie ustawia się lampy podłogowe w salonie?

Lampy podłogowe przyjmują rozmaite formy. Szeroki wybór takich produktów pojawia się choćby na stronie: Lampy.it.
Gdzie najczęściej się je ustawia? Wszystko zależy oczywiście od specyfiki przestrzeni. W wielu pokojach trafiają tuż za narożnik lub kanapę, by mogły przyjemnie doświetlać całą strefę wypoczynkową. Niekiedy ustawia się je bezpośrednio obok fotela, co pozwala na spokojne relaksowanie się z książką w ręce. Zdarzają się także lampy podłogowe, które ustawia się przy ścianie. Dają wówczas rozproszone, ciepłe światło, budujące nastrój oraz stanowiące piękną dekorację.

Oświetlenie podłogowe – jakie lampy pojawiają się najczęściej?

Wygląd nowoczesnych lamp podłogowych może być mocno zróżnicowany. Wszystko zależy od wybranego stylu aranżacyjnego, a modele tego typu występują w zasadzie we wszystkich popularnych obecnie nurtach.
Można trafić na kilka wariantów. Najpopularniejszym jest lampa na pojedynczym, długim ramieniu w formie łuku. Taki model pozwala na wygodne dopasowanie kąta padania światła oraz doświetlenie wybranej części salonu. Innym rozwiązaniem są znów popularne lampy na trójnogu. Bywają one kojarzone ze stylem skandynawskim, choć występują również w innych wariantach.

Nowoczesne lampy podłogowe do salonu

Salon wymaga dobrego oświetlenia. Od niego zależy wygoda użytkowania, wygląd oraz nastrój w tej przestrzeni. Dobór właściwej lampy podłogowej staje się zatem sposobem na podniesienie komfortu codziennego życia. Dzięki niej można zorganizować przestrzeń i stworzyć miejsce, które naprawdę pokochają domownicy i zaproszeni goście.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.