Top
Wykończenie wnętrz

Jak urządzić łazienkę z czarno-białą mozaiką?

Obecność czarno-białej mozaiki we wnętrzu dodaje mu elegancji i dobrego smaku. To ponadczasowe zestawienie kolorystyczne, które niezmiennie od lat cieszy się uznaniem. Jak możemy je wykorzystać, by uzyskać stylową aranżację?

Nie ma równie uniwersalnego połączenia kolorystycznego jak właśnie biel i czerń. Barwy te mogą pojawiać się we wnętrzach w zmiennych proporcjach, w zależności od tego, jaki chcemy uzyskać efekt. Zawsze jednak wystrój tego typu wygląda elegancko. Zestawienie białego z czernią możemy wykorzystać w każdym wnętrzu i przy każdym stylu aranżacyjnym. Często sięga się po nie m.in. w łazienkach. Wykorzystać do tego możemy różnego rodzaju płytki ceramiczne, w tym mozaikę.

Gdzie można układać mozaikę?

Mozaika niejedno ma imię, co pokazuje na przykład oferta Raw Decor. Znaleźć ją można na stronie https://www.rawdecor.pl/mozaika-czarno-biala.html. Tworzą ją różne kształty jak romby albo heksagony. Po ułożeniu będzie przyciągać nie tylko kontrastem między zastosowanymi kolorami, ale też właśnie formą jej elementów. Pomimo tego, że najczęściej płytki do łazienki włącza się przez wzgląd na ich wytrzymałość i odporność na działanie wody, to mozaika jest tak dekoracyjna, że staje się przyciągającą spojrzenia ozdobą.

Możemy ją ułożyć na każdej powierzchni, jaką chcielibyśmy wyeksponować. Mozaika świetnie wygląda na ścianie lub jej fragmencie. Może posłużyć do ozdobienia okolicy lustra albo wydzielenia przestrzeni prysznicowej. Ciekawy efekt uzyskamy, wykańczając mozaiką wnęki. Jeżeli sięgniemy po płytki antypoślizgowe, to będą dobrą opcją, kiedy szukamy czegoś na łazienkową podłogę.

Jak dobierać proporcje?

Wspomnieliśmy, że mozaika czarno-biała może dotyczyć różnych proporcji tych dwóch kolorów. To, jakie będą najlepszą propozycją, zależy w dużej mierze od tego, jak duża jest łazienka i jak dobrze jest oświetlona. Przy mniejszych wnętrzach powinniśmy koncentrować się na wzorze z przewagą bieli. Kolor ten optycznie powiększa przestrzeń i rozjaśnia wnętrze. Jeżeli łazienka jest przestronna, to możemy postawić na większy udział eleganckiej bieli.

Ciekawy efekt uzyskamy, kiedy zastosujemy duże jednobarwne powierzchnie. Przykładowo ściany mogą być białe, a podłoga czarna. Poza tym, decydując się na czarno-białą mozaikę, możemy do niej dodać także inne kolory. Efekt trójwymiarowości uzyskamy, stawiając na mozaikę heksagonalną, w której między białymi i czarnymi elementami będą kawałki w odcieniu szarego. Możemy też pójść w stronę ponadczasowych wzorów i na przykład ułożyć czarno-białą szachownicę. Będzie pasować rewelacyjnie do wnętrz nowoczesnych i glamour. Ściany i meble mogą być wtedy w dowolnym kolorze.

Jedna mozaika różny charakter wnętrza

Mozaikę czarno-białą możemy wykorzystać przy prawie każdym wnętrzu. Będzie dobrze współgrać nie tylko ze wszystkimi kolorami, ale też materiałami. Pasują do niej drewniane rustykalne meble i te nowoczesne lakierowane. Taka mozaika to jeden z tych materiałów wykończeniowych, po które możemy sięgnąć w zasadzie zawsze.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.