Top
Budowa domu

Jakie są zalety pokrycia dachowego z dachówki cementowej?

Dachówka cementowa (zwana też betonową) pośród dostępnych na rynku pokryć dachowych wyróżnia się dużą trwałością, atrakcyjnym wyglądem oraz korzystną ceną. Wybór tego rozwiązania pozwala zmniejszyć koszty całej inwestycji, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej funkcjonalności i bardzo dobrych parametrów technicznych. CREATON Polska posiada w swojej ofercie trzy dachówki cementowe – nowoczesny model KAPSTADT oraz nawiązujące do klasycznej estetyki GÖTEBORG i HEIDELBERG.

Nowoczesna dachówka cementowa – ekologiczny produkt o licznych zaletach

Dachówki cementowe są nowoczesnym, trwałym i w pełni ekologicznym rodzajem pokrycia dachowego. Wytwarza się je z mieszaniny piasku, cementu i pigmentów na bazie tlenków żelaza oraz wody, które nadają gotowym produktom piękne kolory. Dachówki cementowe są niepalne i posiadają doskonałe właściwości izolujące. Nie podlegają też efektowi rozszerzalności termicznej, pozostając odporne na zmiany temperatury. W przypadku wszystkich dachówek cementowych z oferty CREATON Polska długa żywotność ma swoje odzwierciedlenie w trzydziestoletnim okresie gwarancji. Co więcej, produkty tej marki są w pełni spójne pod względem funkcjonalnym oraz estetycznym z dopasowanymi do nich akcesoriami, z którymi tworzą kompleksowe systemy.

Dachówka cementowa – pokrycie w zróżnicowanych formach i kolorach

Choć pod kątem różnorodności form i kolorów dachówka cementowa ustępuje pokryciom ceramicznym, to jednak modele cementowe wciąż zapewniają duże możliwości estetyczne. Spośród dostępnych na rynku produktów z łatwością wybierzemy więc rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb. W ofercie CREATON Polska znajdują się trzy atrakcyjne dachówki cementowe, pasujące zarówno do budynków o tradycyjnej, jak i współczesnej architekturze.

Model KAPSTADT cechuje stylowy, minimalistyczny design. Ta elegancka dachówka płaska znakomicie prezentuje się na dachach domów nowoczesnych. W przypadku budynków o tradycyjnej bryle doskonale sprawdza się esówka GÖTEBORG. W historyczne wzornictwo idealnie wpisuje się natomiast model HEIDELBERG, inspirowany dachówkami typu mnich-mniszka.

Wszystkie pokrycia dachowe z cementu marki CREATON dostępne są w wielu modnych odcieniach.

Powłoki dodatkowo chroniące dachówki cementowe

Dachówki cementowe posiadać mogą specjalne powierzchnie. Uatrakcyjniają one ich wygląd, chroniąc także przed działaniem szkodliwych czynników, między innymi utratą kolorów na skutek promieniowania UV. W produktach CREATON stosowane są powierzchnie PLANAR oraz DURATOP PRO. Każda z nich zapewnia dachowi dodatkową ochronę, ale nieco inną estetykę. Powierzchnia PLANAR sprawia, że dachówka uzyskuje matowy wygląd. Równocześnie zabezpiecza ją przed porastaniem przez mech oraz osadzaniem się kurzu i pyłu. Z kolei dzięki nowoczesnej, gładkiej powierzchni DURATOP PRO dachówka cementowa staje się błyszcząca. Co istotne, powłoka ta posiada również właściwości hydrofobowe – wilgoć nie wnika więc w głąb pokrycia, lecz spływa swobodnie z połaci w postaci kropel.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.