Top
Wykończenie wnętrz

Kinkiety – designowy element przedpokoju

Przedpokój to bardzo ważne wnętrze każdego domu, To jego wizytówka, która powinna być  jak najlepszym zaproszeniem do wejścia w głąb domu. Dlatego też każdy element wystroju przedpokoju ma współgrać z aranżacyjnym tłem, aby goście już po przekroczeniu progu czuli estetykę i niepowtarzalny klimat wnętrza.

Kinkiety w przedpokoju – nastrojowe i praktyczne oświetlenie

Jeśli zależy Ci na uatrakcyjnieniu wnętrza i stworzeniu ciepłego klimatu, wybierz modne kinkiety. Te niepozorne, małe lampki potrafią w jednej chwili odmienić wnętrze i nadać mu nową jakość. W przedpokoju o niewielkiej kubaturze kinkiety mogą być jednym, wystarczającym źródłem światła. Natomiast w większych wnętrzach będą doświetlać je i tworzyć dekoracyjną grę świateł. To wyjątkowe mini lampki, które mogą spełniać kilka ważnych zadań i nie zajmują wiele miejsca. Zamontujesz je tam, gdzie chcesz, np. na suficie, na ścianie, czy przy podłogowych listwach. Możliwość skierowania światła w wybranym kierunku daje wiele swobody aranżacyjnej. Wystarczy obrócić kinkiet w drugą stronę, aby oświetlić nowe miejsce bez zmiany lokalizacji lampki. 

Jeden kinkiet – wiele możliwości

Kinkiety występują w wielu wzorach, kolorach i różnią się parametrami technicznymi. Jedne świecą bardzo delikatnie ciepłym światłem, a inne bardzo jasno. Są też kinkiety ze ściemniaczem, które dopasujesz idealnie do swoich potrzeb. Jeśli będą głównym źródłem światła w przedpokoju, wtedy powinny świecić jasno, aby sprawdziły się pod względem praktycznym. Natomiast wtedy, gdy stanowią oświetlenie dodatkowe, dekoracyjne, możesz wkręcić żółtą żarówkę dającą ciepłe światło. Kinkiet skierowany w stronę półki na buty, obrazu na ścianie czy ławeczki na buty będzie doświetlał przestrzeń i tworzył nastrojowy klimat. Światło kinkietu możesz skierować również na obraz ścienny czy zdjęcie w ramce ustawione na komodzie. W ten sposób wydzielisz strefy w przedpokoju i zamaskujesz w razie potrzeby defekty w pomieszczeniu.

Kinkiet powiększy małe wnętrze

W mniejszym i wąskim przedpokoju warto zastosować kilka trików, które stworzą iluzję większej przestrzeni. Uczynisz to za pomocą dużego lustra, które będzie odbijało światło. Po obydwu stronach tafli załóż kinkiety, dzięki którym oświetlenie stworzy ciekawy wrażenie wizualne i oczywiście stworzy iluzję większego metrażu. Podobne wrażenie stworzą dołączone wstawki szklane umieszczone np. meblach. Szkło wizualnie powiększy przestrzeń, ale też ciekawie dekoruje przestrzeń.

Następny trik, który powiększy przestrzeń, wykonasz, montując kilka kinkietów na dole przy listwie podłogowej. Skierowane ku górze głowice lampek smugami światła poszerzą przedpokój i dodadzą mu wyjątkowego uroku. W połączeniu z oczkami LED, które umieścisz również przy listwie podłogi lub wyżej an ścianie czy suficie kinkiety będą prezentować się atrakcyjnie.

Kinkiety występują w wielu ciekawych wzorach, kolorach i rozmiarach. Mogą mieć ruchome bądź statyczne głowice, klasyczne tekstylne abażuru lub odkryte żarówki zakratkowane w stylu loft. każdy z nich wnosi do wnętrza nie tylko dodatkowe źródło światła, ale też buduje nastrój i optymistycznie nastraja. To idealne lampki do przedpokoju, jak i innego pomieszczenia.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.