Top
Wykończenie wnętrz

Łóżko do sypialni drewniane czy metalowe?

Łóżko drewniane

Mówiąc o łóżkach do sypialni, najczęściej mamy na myśli te o drewnianej, ewentualnie tapicerowanej ramie. Dużą popularnością cieszą się jednak także takie, które są wykonane z metalu. Czy warto je wybrać? Co lepiej się sprawdzi – metal czy drewno? Kiedy i w jakich przypadkach?

Z jakich materiałów wykonuje się łóżko?

Najpowszechniejszym materiałem wykonania łóżka jest rzecz jasna drewno. Bywa, że jest ono dodatkowo pokrywane tapicerką i całkowicie obite materiałem, ale podstawa nadal jest drewniana. W sklepach bardzo często można spotkać także łóżka wykonane z metalu. Wyróżniają się wyglądem i w pewien sposób mogą być odbierane jako nietypowe. Mimo wszystko i one znajdują swoich zwolenników, co oznacza, że mają też i sporo zalet. Co w takim razie wybrać?

Łóżko drewniane – zalety i wady

W sypialniach najczęściej spotyka się łóżka wykonane z drewna. Mogą występować w najróżniejszych wielkościach, kształtach i kolorach, dzięki czemu z powodzeniem znajdą swoje miejsce w każdym pomieszczeniu niezależnie od aranżacji. Drewno jest naturalne, a więc i ekologiczne, do tego bardzo stylowe.

Trzeba pamiętać jednak o tym, że drewno musi zostać odpowiednie przygotowane i zaimpregnowane, do tego muszą być zachowane odpowiednie parametry wytrzymałości. Zdarza się też niestety, że do ich wykonania używa się materiałów drewnopodobnych, co znacząco obniża ich jakość. Z pewnością dodają one przytulności pomieszczeniu i bardzo łatwo można dopasować do nich aranżację wnętrza. Jakie są dostępne łóżka do sypialni drewniane, sprawdź w sklepach meblowych, gdzie wybór jest bardzo duży. Producenci stawiają na różnorodność, co za tym idzie, każdy znajdzie coś dla siebie.

Łóżko metalowe – zalety i wady

Alternatywą dla łóżek drewnianych są te wykonane z metalu. Zdecydowanie prezentują się inaczej, dzięki czemu sprawiają, że wnętrze nabiera na wyjątkowości. Ich największą zaletą jest rzecz jasna wytrzymałość – zdecydowanie metal należy do materiałów, które ciężko zniszczyć, jest to więc zakup na lata. Dzięki możliwości zastosowania różnych kształtów i wzorów, z powodzeniem sprawdzi się zarówno w nowoczesnym, jak i w tradycyjnym wnętrzu. Minusem jest fakt, iż metal jest chłodniejszy, a tego typu meble są też o wiele cięższe, choć konstrukcyjnie wyglądają na lżejsze. Trudniej je przestawiać i przenosić.

Do jakich wnętrz łóżka drewniane i metalowe?

Łóżka drewniane pasują do bardzo wielu aranżacji wnętrz i można je z powodzeniem wstawić zarówno do sypialni w stylu skandynawskim, jak i klasycznym, kolonialnym, rustykalnym, vintage, boho czy eklektycznym. To z pewnością jedne z popularniejszych i częściej spotykanych aranżacji, jakie występują w naszych mieszkaniach i domach.

Jeżeli chodzi o łóżka metalowe, doskonale będą one pasować do wystroju w stylu industrialnym, ale też i do wnętrz w aranżacji romantycznej czy shabby chic (styl elegancki). Z powodzeniem wstawi się je między innymi do pokoju nastolatki. Są proste w formie i wydają się delikatne, dlatego częściej można je spotkać w kobiecych sypialniach.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.