Top
Budowa domu

Projekty domów nowoczesnych – sprawdź propozycje MURATORA

Domy nowoczesne to nie tylko budynki o modernistycznym designie. W tej kategorii znajdują się również nieco bardziej klasyczne obiekty, które zarazem są wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, a dzięki temu – są znacznie bardziej funkcjonalne i przyjazne w codziennej eksploatacji. Z propozycjami projektów domów nowoczesnych możemy zapoznać się w katalogu MURATORA. Co przygotowali dla nas architekci?

Projekty domów nowoczesnych od MURATORA

W kolekcji domów nowoczesnych znajdziemy budynki parterowe, piętrowe i z poddaszem – czy to użytkowym, czy do indywidualnej adaptacji w późniejszym czasie. Oferują one wygodny podział na strefę dzienną i nocną, zapewniając niezbędny poziom prywatności wszystkim mieszkańcom, a jednocześnie przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. Takie obiekty mieszkalne charakteryzują się zróżnicowanym metrażem, który można dopasować do własnych wymagań i budżetu przeznaczonego na budowę. W tej kategorii dostępne są zarówno budynki o tradycyjnym wzornictwie, jak i koncepcje w stylu nowoczesnej stodoły lub kostki z płaskim dachem. Wyróżniają je otwarte wnętrza płynnie łączące się z ogrodem oraz maksymalna energooszczędność, dzięki której są one niezwykle tanie w bieżącym utrzymaniu.

Czym cechują się nowoczesne domy?

Nowoczesne domy charakteryzują się nieskomplikowaną bryłą, zazwyczaj na planie kwadratu lub prostokąta. Mogą być pokryte dachem płaskim lub dwuspadowym, a niekiedy nawet wielopołaciowym. Taka forma pozwala na zminimalizowanie mostków termicznych, a w konsekwencji – obniżenie zapotrzebowania budynku na energię pierwotną. Dzięki symetrycznemu kształtowi, wnętrza nowoczesnych domów szybciej nagrzewają się oraz łatwiej utrzymują pożądaną temperaturę. Duże okna pozwalają na podziwianie okolicznych widoków, zarazem wpuszczając maksymalną ilość promieni słonecznych – odpowiedzialnych za darmowe rozjaśnienie i dogrzanie pomieszczeń. Takie budynki stwarzają doskonałe warunki do montażu i eksploatacji instalacji opartych o odnawialne źródła energii. Dzięki fotowoltaice, kolektorom słonecznym czy pompie ciepła, mogą one stać się niemal samowystarczalne, zaspokajając potrzeby współczesnych, nawet najbardziej oszczędnych inwestorów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając projekty domów nowoczesnych?

Przeglądając projekty domów nowoczesnych, nie powinniśmy kierować się wyłącznie pierwszym wrażeniem, jakie sprawił na nas konkretny budynek. Koniecznie weźmy pod uwagę jego metraż, który musi zostać dopasowany do naszych możliwości finansowych oraz potrzeb i stylu życia domowników. Sprawdźmy, czy wybrany obiekt zmieści się na naszej działce, umożliwiając zachowanie wymaganych prawem odległości od granic. Zapoznajmy się z zapisami MPZP lub WZ oraz porównajmy, czy wytypowana koncepcja jest z nimi zgodna. Przemyślmy, czy wolimy wersję parterową – sprzyjającą lepszej komunikacji i zacieśnianiu więzi pomiędzy mieszkańcami, czy też dwukondygnacyjną – zapewniającą znacznie większy poziom prywatności poszczególnym osobom. Postarajmy się również, by projekt domu pasował do sąsiednich budynków, ułatwiając zachowanie spójnego wyglądu najbliższego otoczenia.

Nowoczesne domy to obiekty mieszkalne o różnych obliczach. Bez względu na ich styl, cechują się one znaczną energooszczędnością oraz wygodą codziennego użytkowania. Dzięki temu zaspokoją potrzeby zróżnicowanych grup inwestorów, trafiając w gust mniej zamożnych singli i par, rodzin z dziećmi poszukujących dodatkowej przestrzeni oraz miłośników okazałych willi o modernistycznym charakterze.

Zdjęcie: Projekt C333j – Miarodajny – wariant X z kolekcji Muratora, arch. Przemysław Biryło

Artykuł sponsorowany: Nowoczesne domy od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-nowoczesnych-i-z-nuta-nowoczesnosci/

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.