Top
Wykończenie wnętrz

Zlewozmywak, czyli kuchenne centrum dowodzenia!

zlewozmywak

Zlewy kuchenne, to jeden z obowiązkowych elementów, podczas projektowania naszej wymarzonej kuchni. Fakt jest taki, że pomimo wszechobecnych zmywarek, żadna kuchnia się bez niego nie obejdzie. Choć nie myjemy w nim wszystkich naczyń i sztućców, to przydaje się do mycia owoców, cedzenia ziemniaków, czy przygotowywania posiłków. Różny może być jego materiał wykonania, kolor lub kształt. Możemy wybrać niewielki zlewozmywak granitowy, gdzie występuje tylko jedna komora lub zgrabny 1,5 komorowy. Ta cecha zdecydowanie odróżnia współczesne zlewy od tych, które gościły w domach kilkanaście lat temu.

Zlewozmywak granitowy, czyli precz z nudą

Ciężki i żeliwne zlewozmywaki ustępują miejsca nowym, współczesnym modelom. Dużą popularnością cieszą się aktualnie zlewozmywaki granitowe. To produkty atrakcyjne wizualnie oraz praktyczne w czasie użytkowania. Szeroki wybór zlewozmywaków dostępny jest na stronie https://in360.pl/kuchnia/zlewozmywaki.html. Taka różnorodność produktowa sprawia, że zlewozmywak może być ozdobą kuchni. Dodatkowo granitowy zlewozmywak do zmywania naczyń jest wyjątkowo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, wszelkiego rodzaju odbarwienia, pęknięcia czy kontakt z wysoką temperaturą. Jest to produkt estetyczny, dostępny w kilku ciekawych kolorach. Bardzo popularny w ostatnim czasie jest ciemny kolor onyx, nietypowy beż pasujący do pastelowych kuchni, jasny alabaster oraz stonowany szary.

Stal nie jedno ma imię

Dużą popularnością, również ze względu na cenę, cieszą się zlewozmywaki stalowe. Sprawdzone tworzywo, które bardzo powoli się brudzi, a jeśli do tego dojdzie, łatwo jest zlewozmywak doczyścić. Zastosowanie odpowiednich detergentów gwarantuje piękny połysk. Zlewozmywak stalowy cechuje duża odporność na wysokie temperatury i wszelkiego rodzaju uderzenia. Konsumenci chwalą sobie jego uniwersalny kolor, który do wszystkiego pasuje. Dla wymagających odbiorców występuje nawet w wersji pokrytej złotą powłoką, której połysk pozostanie na lata. Jednak w tym przypadku ciężko mówić o zlewozmywaku w niskiej cenie.

Jednokomorowy czy dwukomorowy – jaki zlewozmywak wybrać?

Rozmiar zlewozmywaka musimy dopasować do wielkości naszej kuchni i liczebności rodziny. Nie bez znaczenia jest również wielkość naszej rodziny, a także fakt, czy posiadamy na wyposażeniu zmywarkę. Jednokomorowe zlewozmywaki sprawdzą się w małym gospodarstwie domowym, wyposażonym w zmywarkę. Dwukomorowe modele będą praktyczne i komfortowe w domach zamieszkałych przez większe rodziny, które myją naczynia ręcznie i sporo gotują na co dzień. Kompromisem może być wybór zlewozmywaka 1,5 komorowego, wyposażonego w jedną większą i drugą mniejszą komorę.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.