Top
Wykończenie domu

Domki drewniane dla dzieci – królestwo każdego malucha

Malowanie drewnianego domku

Dzieci często zasypują swoich rodziców mnóstwem pragnień, czasem większych lub mniejszych. Nowe lalki, samochodziki, misie są standardowym wyposażeniem każdej pociechy. Jednak sytuacja wydaje się zupełnie inna, kiedy dziecko marzy o miejscu, w którym mogłoby schować swój cały świat, rozwijać się, bawić ze znajomymi, mieć namiastkę intymności. To nie są już naiwne pragnienia, które ulotnią się w kilka godzin, gdyż każdy człowiek, mały i duży, potrzebuje takiej strefy. Idealnym obszarem tego typu jest ogrodowy domek drewniany dla dzieci, czyli miejsce w którym będą mogły one rozwinąć wyobraźnię, przygotować się do dorosłego życia i po prostu przyjemnie spędzić czas.

Warto zastanowić się nad kupnem tego typu produktu, szczególnie gdy zajmuje on czołowe miejsce w marzeniach naszej pociechy. Dzieci zwykle mają bardzo pozytywny stosunek co do ogrodu, pozwala on im na odkrywanie świata, dowiadywanie się nowych rzeczy, poznawanie życia. Dlatego też warto zapewnić maluchom pole do kreatywnej zabawy. Posiadając własny domek dla dzieci, nasza latorośl będzie mogła spędzić dzieciństwo w niebanalny sposób, dając przy tym rodzicom trochę wytchnienia.

Podstawowe rozróżnienie typów architektury ogrodowej

Oświetlony domek dla dzieci

Świadomy wybór to podstawa każdych większych zakupów, dlatego należy dobrze przemyśleć całą sprawę, by potem nie mieć sobie nic do zarzucenia. Fundamentem powinno być dla nas bezpieczeństwo naszej pociechy, gdyż bywają domki ogrodowe bez odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa, co może stwarzać ryzykowne sytuacje. Lepiej zakupić produkt droższy niż ten, który może wyrządzić jakąś krzywdę. Musimy pamiętać o tym jak ważne jest wykończenie, dlatego kupując produkt trzeba zwrócić na to szczególną uwagę. Następną kategorią jest to, jaki kształt ma domek dla dzieci i jaka jest jego wielkość.

Wiadomo jest, że posiadając kilkuletniego smyka, myślimy najpierw o niewielkim pomieszczeniu, dostosowanym do jego potrzeb. Jednak warto zastanowić się nad większym projektem, gdyż taki domek będzie towarzyszył naszej latorośli przez wiele lat. Biorąc pod uwagę wiek dziecka, łatwiej będzie nam dokonać właściwego wyboru. Można także pokusić się o różne odstępstwa od klasycznego kształtu pomieszczenia i zakupić domki piętrowe, na podwyższeniu, urozmaicone o huśtawki, zjeżdżalnie czy ścianki wspinaczkowe. Ostatnim i chyba najważniejszym rozróżnieniem jest materiał z którego zostało wykonany. Może to być plastik lub drewno i myślę, że warto szerzej pochylić się nad tym zagadnieniem, gdyż okazuje się, że te dwa typy diametralnie się od siebie różnią.

Domki plastikowe – plusy, które warto mieć na uwadze

Meble ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznego mogą wydawać się niezwykle atrakcyjne dla młodszych dzieci oraz rodziców, którzy zwracają uwagę na swoją wygodę oraz niskie koszty zakupu. Ten typ domków odznacza się zazwyczaj jaskrawymi kolorami, co wpisuje się w poczucie estetyki u niedużych smyków. Są one dostosowane do małych pociech i zdają się być produkowane właśnie dla takich dzieci. Architektura ogrodowa z plastiku jest niezwykle poręczna, można przenosić ją w dowolne miejsce bez żadnego problemu, gdyż jest ona lekka, nie sprawia też kłopotu utrzymanie jej w czystości.

Domki plastikowe – minusy o których nie można zapomnieć

Niestety uznaje się ją za mniej bezpieczną, ponieważ domki z tworzywa sztucznego, szybko nagrzewają się na słońcu, może również dochodzić do ich odkształceń. Charakteryzują się mniejszą trwałością i stabilnością, ze względu na wcześniej wspomnianą mobilność, co może doprowadzić do przewrócenia się konstrukcji za sprawą silnego wiatru. Także piękne kolory z czasem bledną, dlatego najlepiej ustawić tego typu domek w cieniu. Po za tym nie nadają się one dla większych dzieci, gdyż po prostu nie są do nich dopasowane gabarytowo. Dlatego kiedy nasza pociecha dorasta, warto mieć w pamięci drewniane domki, rozwiązanie bardziej ekologiczne i lepsze dla naszej planety.

Domki drewniane dla dzieci– świetne rozwiązanie dla pociechy w każdym wieku

Drewniany domek ogrodowy pozwoli maluchowi na spędzanie czasu w naturalnym środowisku, dając mu radość i satysfakcję. Taka architektura ogrodowa zwykle wykonana jest z sosny lub świerku, przez co odznacza się większą trwałością i stabilnością. Również pomieszczenia wykonane z drewna cedrowego są warte uwagi, gdyż odznaczają się one odpornością na warunki pogodowe, wilgoć oraz gnicie. Należy także pamiętać, by wybrać produkt odpowiednio oheblowany, tak żeby nie wystawały drzazgi ze ścian bądź podłogi. W ciepłe dni mały człowiek otrzyma odpowiednie ochłodzenie, natomiast gdy zrobi się zimniej, będzie mógł schronić się przed mrozem.

Domki drewniane dla dzieci – przydatne inspiracje i porady

Dzieci w domku drewnianym

Jeśli mamy na uwadze estetykę naszego ogrodu, zdecydowanie powinniśmy wybrać mieszkanko wykonane z drzewa, szczególnie w sytuacji, w której na przykład posiadamy drewniane krzesła, stoły bądź ławki na tarasie. Gdy nie odpowiada nam kolor danego produktu, można spokojnie pomyśleć o innej barwie, którą się własnoręcznie przyozdobi ściany i dach. Jest to doskonała okazja do pracy razem z dzieckiem, które z pewnością będzie chciało udekorować domek po swojemu. Nie ma żadnego problemu, jeśli nasza pociecha będzie chciała zaaranżować swój teren w na przykład bazę wojskową lub zamek dla księżniczki.

Możliwość rozbudowy zdecydowanie jest dużym plusem tego typu rozwiązań. Poza tym drewniane pomieszczenia są dla dzieci bardzo atrakcyjne ze względu na to jak bardzo wydają się realistyczne, jeśli chodzi o symulację dorosłego życia. Można również wykorzystać to pomieszczenie jak zimowy schowek na różne przedmioty, które wyjmie się z niego wraz przyjściem lata.

Domki drewniane dla dzieci – o czym należy pamiętać podczas ich eksploatacji

Choć koszt takich domków waha się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy, jest to zdecydowanie zakup, który pozostanie z nami na lata. Oczywiście nie należy zapominać o odpowiedniej konserwacji. Impregnacja i zabezpieczenie przed wilgocią to dwa pojęcia z którymi trzeba się zapoznać planując kupno drewnianego domku dla dzieci. Również konstrukcja może być nieco problematyczna, gdyż niełatwo przenieść ten przedmiot, ponieważ jest on ciężki i dosyć duży. Najlepiej jeśli domek stanie w jednym miejscu i będzie w służył przez wiele lat bez konieczności przenoszenia.

Domki drewniane dla dzieci – znaczenie dla rozwoju malucha

Dzięki niezmierzonej kreatywności naszych pociech, zwykłe cztery ściany mogą zmienić się w prawdziwy plac zabaw. Mali ludzie powinni posiadać w ogrodzie zabawki, które skutecznie zachęcałyby je do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nawet niepozorny kawałek drewna dla dzieci może okazać się narzędziem do inspirującej przygody, a co dopiero całe pomieszczenie!

Posiadając w ogrodzie takie domki drewniane dla dzieci, możemy cieszyć się pewnością, że nasza latorośl będzie miała własną oazę spokoju lub strefę nieustającej zabawy. Nieistotny jest tu nawet wiek dziecka, ponieważ zarówno większe jak i mniejsze pociechy znajdą ofertę odpowiednią dla siebie. Taki plac zabaw, to spełnienie marzeń niejednego małego człowieka, dlatego watro przemyśleć zakup zestawu do własnego ogrodu. Produkt zdecydowanie ułatwi życie rodzicom i da masę frajdy ich ukochanym pociechom.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.