Top
Wykończenie wnętrz

Rolety plisowane na wymiar. Kilkaset najmodniejszych tkanin

Bogaty wybór kolorystyczny, materiały najwyższej jakości oraz nowoczesny design. O zaletach rolet plisowanych na wymiar można powiedzieć naprawdę sporo. Natomiast na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę w momencie doboru tego typu osłony przeciwsłonecznej?

Rodzaje tkanin w przypadku rolet plisowanych

Tkaniny tradycyjne

Tkaniny rolet plisowanych można pogrupować w różny sposób. Chociażby ze względu na kolorystykę lub poziom transparentności. Jednak taki podstawowy podział materiałów rolet plisowanych na wymiar, jaki my proponujemy, jest nieco inny.

I w ten sposób wyróżniamy rolety plisowane z tkaninami tradycyjnymi – pojedynczymi. Takich materiałów jest zdecydowanie najwięcej w ofercie Anwis oraz Doradców Modnie w Oknie. Tkaniny występują w wielu najmodniejszych kolorach i podzielone są na cztery grupy kolorystyczne: Grey, Cream/White, Beige/Brown oraz Colorfull.

W materiałach pojedynczych linki prowadzące są widoczne – i to jest główna różnica w stosunku do drugiego rodzaju tkanin, tak zwanych materiałów “plaster miodu”. 

Wstępną wycenę rolet plisowanych na wymiar możesz sprawdzić tutaj: https://www.modniewoknie.pl/przeslony-okienne?category_id=7&type_id=20

Tkaniny plaster miodu

Obok materiałów pojedynczych występują także tkaniny “plaster miodu”. Skąd taka nazwa? Otóż w tym wypadku mamy tkaniny podwójne. Przekrój takich materiałów przypomina plaster miodu – stąd taka nazwa.

Jakie są podstawowe różnice tkanin pojedynczych od podwójnych? Stosując plisy duo możemy liczyć na skuteczniejsze zaciemnienie pomieszczenia. Dodatkowo stanowią one skuteczniejszą barierę termiczną oraz akustyczną.

Warto również wiedzieć, że rolety plisowane na wymiar w wariancie z tkaniną plaster miodu linki prowadzące są niewidoczne. Dla części użytkowników rolet plisowanych ma to duże znaczenie estetyczne i dzięki temu wariant “plaster miodu” ma swoich zwolenników. Nie ukrywamy, że jest to również opcja nieco droższa od tradycyjnych tkanin.

Plisy dzień noc

Warto wiedzieć, że istnieje możliwość połączenia dwóch tkanin w jednym systemie. Wówczas mówimy o roletach plisowanych dzień noc. W jednym systemie możemy zastosować na przykład pojedynczą tkaninę transparentną wraz z podwójną tkaniną plaster miodu.

W ten sposób na przykład w trakcie dnia możemy skorzystać z pojedynczej tkaniny – na przykład, aby uchronić się przed spojrzeniami sąsiadów, ale nie odcinać światła dziennego. Z kolei wieczorem, gdy chcemy zupełnie zaciemnić pomieszczenie, korzystamy z materiału plaster miodu. To tylko jedno z kilku przykładowych zastosowań tego systemu.

Jaką tkaninę wybrać?

Rolety plisowane na wymiar – żeby mieć pełną satysfakcję po skorzystaniu z tej osłony, należy przede wszystkim dobrać odpowiednią tkaninę. Dlatego zachęcamy albo do bezpośrednio kontaktu z Doradcami Modnie w Oknie, albo do zamówienia darmowych próbek tkanin.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.